O nas

Od dekady zespół prawników kancelarii na skalę krajową prowadzi skuteczną walkę z instytucjami finansowymi (m.in. bankami, funduszami sekurytyzacyjnymi, firmami windykacyjnymi) zarówno na etapie polubownym, jak i sądowym. Wieloletnia obserwacja rynku i doskonała znajomość specyfiki sporów prowadzonych z różnorodnymi instytucjami finansowymi, a także nieustanna konieczność podążania za zmianami zachodzącymi na rynku obrotu wierzytelnościami pozwalają zapewnić całościową i rzetelną obsługę prawną powierzonych nam spraw.

Od 2015 roku nieprzerwanie rozwijamy dział wsparcia prawnego dla „frankowiczów” czyli osób, które zawarły umowę „kredytu pseudofrankowego”. Niemalże we wszystkich tego typu umowach zawarte są klauzule abuzywne (niedozwolone postanowienia umowne), które powodują zawyżenie zobowiązania kredytobiorcy wobec banku, godząc w równowagę kontraktową stron.

W ramach swojej działalności zajmujemy się kompleksową obsługą prawną spraw związanych z umowami kredytów indeksowanych lub denominowanych do franka szwajcarskiego zarówno poprzez występowanie z powództwem do sądu w imieniu naszych klientów, jak również poprzez podjęcie obrony w sytuacji wniesienia przez bank pozwu w związku z wypowiedzeniem danej umowy kredytowej. Ponadto, prowadzimy sprawy z funduszami sekurytyzacyjnymi, firmami windykacyjnymi, bankami, firmami pożyczkowymi i innymi podmiotami na etapie polubownym, sądowym oraz egzekucyjnym.

Dzięki ściśle ukierunkowanemu zakresowi usług, bogatemu doświadczeniu naszych specjalistów oraz doskonale nam znanym mechanizmom rządzącym rynkiem finansowym w Polsce, powierzenie nam prowadzenia sprawy znacząco zwiększa szansę na osiągnięcie pozytywnego rezultatu. Mimo, iż nasza siedziba znajduje się we Wrocławiu z powodzeniem prowadzimy sprawy na terenie całego kraju.

Prawnicy kancelarii na wyłączność zajmują się również obsługa prawną serwisu internetowego www.skutecznysprzeciw.pl, który jest jednym z liderów firm oddłużeniowych w Polsce.


 

Radcowie Prawni

 • Mateusz Płudowski

  Radca Prawny [Specjalizacja: kredyty frankowe, antywindykacja sądowa]

  Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Wałbrzychu. Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

   

  Posiada bogate doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi sporów konsumentów z instytucjami finansowymi. Od wielu lat odpowiedzialny jest za bezpośredni kontakt z klientami kancelarii. Ekspert w licznych publikacjach prasowych oraz audycjach radiowych dotyczących zagadnień związanych z funkcjonowaniem rynku wierzytelności oraz sporów konsumenckich. Od kilku lat specjalizuje się w sporach dotyczących kredytów waloryzowanych do franka szwajcarskiego.

   

  https://www.onet.pl/video/programy/kredyty-frankowe/4v29f74,6c2ea0e6

   

  https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/ugoda-frankowa-z-bankiem-to-sie-nie-oplaca/n2dql8x 

   

  https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/zawieszenie-splaty-kredytu-w-chf-to-mozliwe/mgzslwt

   

  https://kppp.pl/pl/frankowiczu-nie-zwlekaj-z-pozwem-artykul-kancelarii-w-tygodniku-polityka-z-dnia-22092021-r-197

   

  https://www.youtube.com/watch?v=A4ZPw6XlhHg

 • Aleksandra Płudowska

  Radca Prawny [Specjalizacja: kredyty frankowe, antywindykacja sądowa]

  Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Wałbrzychu. Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

   

  Swoje doświadczenie zdobywała w renomowanych wrocławskich kancelariach. Posiada długoletnią praktykę w prowadzeniu sporów sądowych w zakresie prawa cywilnego i gospodarczego, w szczególności w sporach z bankami, firmami windykacyjnymi oraz funduszami sekurytyzacyjnymi. Pozyskaną wiedzę i zdobyte doświadczenie umiejętnie przekłada na opracowywanie strategii procesowych wysoce zwiększających szansę na pozytywne zakończenie sprawy.

 • Mateusz Malaka

  Radca prawny [Specjalizacja: kredyty frankowe, antywindykacja sądowa]

  Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu. Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

   

  W swojej ponad 10-letniej karierze zawodowej zdobywał doświadczenie jako radca prawny w największych polskich firmach windykacyjnych, reprezentując w sporach sądowych fundusze sekurytyzacyjne oraz banki. Obecnie specjalizuje się zagadnieniach związanych z tematyką abuzywności klauzul umownych w kredytach walutowych indeksowanych lub denominowanych do franka szwajcarskiego. Reprezentuje klientów kancelarii w sprawach toczących się przed sądami na   terenie całego kraju. W ramach poszerzania wiedzy z zakresu prawa, ekonomii i finansów w 2018 roku złożył z pozytywnym wynikiem egzamin na doradcę restrukturyzacyjnego.

 • Adam Marcinkiewicz

  Radca prawny [Specjalizacja: kredyty frankowe]

  Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu. Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

   

  Radca prawny od 2012 roku. Autor publikacji naukowych z zakresu prawa cywilnego i postępowania cywilnego. Specjalizuje się w prowadzeniu spraw sądowych przeciwko bankom na tle umów kredytowych powiązanych z kursem waluty obcej

 • Paulina Czapla - Zdanowska

  Radca prawny [Specjalizacja: kredyty frankowe, antywindykacja sądowa]

  Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu. Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

   

  W swojej 7-letniej karierze zawodowej współpracowała z kancelariami prawnymi na terenie Wrocławia oraz z jednym z dużych banków. Obecnie koncentruje się na zagadnieniach związanych z tematyką abuzywności klauzul umownych w kredytach indeksowanych oraz denominowanych do franka szwajcarskiego. Reprezentuje klientów kancelarii w sprawach toczących się przed sądami na terenie całego kraju. Z kancelarią współpracuje od 2018 r.

 • Anna Giżewska

  Adwokat [Specjalizacja: kredyty frankowe]

   

  Członek Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu. Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

   

  Doświadczenie zawodowe zdobywała w uznanych wrocławskich kancelariach. Posiada długoletnią praktykę w prowadzeniu sporów sądowych w zakresie prawa cywilnego i gospodarczego, w szczególności sporów z instytucjami finansowymi. Obecnie koncentruje się na prowadzeniu spraw sądowych przeciwko bankom na tle umów kredytowych powiązanych z kursem waluty obcej. Reprezentuje klientów kancelarii w sądach na terenie całego kraju. Z kancelarią związana od 2021 roku.

 • Dorota Walczyk

  Radca prawny [Specjalizacja: kredyty frankowe, antywindykacja sądowa]

  Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2017 roku wpisana na listę radców prawnych OIRP Wrocław.

   

  Jej zainteresowania koncentrują się na prawie zobowiązań, prawie bankowym, ochronie konsumenta i pomocy osobom zadłużonym.

 • Katarzyna Tomczyk

  Adwokat [Specjalizacja: kredyty frankowe]

   

  Członek Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu. Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Instytutu Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego.

   

  Doświadczenie zawodowe zdobywa od 2013 roku w renomowanych wrocławskich kancelariach. W przedmiocie jej zainteresowań pozostaje prawo cywilne i gospodarcze. Aktywnie reprezentuje klientów w sporach sądowych oraz postępowaniach polubownych z instytucjami finansowymi. Obecnie zajmuje się prowadzeniem spraw z zakresu kredytów indeksowanych lub denominowanych do walut obcych.

 • Joanna Matuła

  Adwokat [Specjalizacja: kredyty frankowe]

   

  Członek Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu. Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.


  Od 2020 r. wpisana na listę adwokatów przy Okręgowej Radzie Adwokackiej we Wrocławiu.
  Od 2015 r. doświadczenie zawodowe zdobywała w uznanych wrocławskich kancelariach adwokackich i radcowskich. Posiada doświadczenie w prowadzeniu spraw sądowych zarówno z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego, jak i rodzinnego oraz karnego. Aktualnie koncentruje się na prowadzeniu spraw sądowych przeciwko bankom, prowadząc jednocześnie własną praktykę zawodową. Reprezentuje klientów kancelarii w sądach na terenie całego kraju. W pracy adwokata ceni sobie możliwość niesienia pomocy poprzez wnikliwą analizę stanu prawnego, dzięki której możliwe jest udzielenie trafnych porad.

 • Dorota Drapisz-Drozd

  Radca prawny [Specjalizacja: kredyty frankowe]

   

  Absolwentka prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego


  Aplikację adwokacką odbywaną w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Wałbrzychu zakończyła złożonym egzaminem adwokackim. Doświadczenie zawodowe zdobywała od 2014r. w kancelariach prawnych we Wrocławiu i Wałbrzychu. Ostatnie 6 lat zajmowała stanowisko asystenta sędziego w sądzie okręgowym. Specjalizuje się w prawie rodzinnym i cywilnym. W Kancelarii zajmuje się problematyką kredytów waloryzowanych do waluty obcej.

 • Magda Białas

  Adwokat [Specjalizacja: kredyty frankowe]

  Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

   

   

  Od 2019 roku wpisana na listę aplikantów adwokackich Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywała od 2014 roku podczas pracy w kancelariach prawnych. Przedmiotem jej zainteresowań jest tematyka związana z procesem cywilnym. Obecnie zajmuje się sporami dotyczącymi kredytów indeksowanych lub denominowanych do franka szwajcarskiego

 • Alicja Szuszkiewicz

  Radca prawny [Specjalizacja: kredyty frankowe]

  Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu. Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

   

  Doświadczenie zawodowe zdobywała w uznanych wrocławskich kancelariach. Posiada długoletnią praktykę w prowadzeniu sporów sądowych w zakresie m.in. prawa cywilnego, w szczególności sporów z instytucjami finansowymi. Obecnie koncentruje się na prowadzeniu spraw sądowych przeciwko bankom na tle umów kredytowych powiązanych z kursem waluty obcej.

 • Magdalena Szymkow

  Adwokat [Specjalizacja: kredyty frankowe]

  Członek Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu. Absolwent kierunków Prawo oraz Administracja na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Rozszerzające kwalifikacje zdobyła studiując podyplomowo ekspertyzę dokumentów na Uniwersytecie Wrocławskim.

   

  Doświadczenie zawodowe zdobywała od 2008 r. w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu, następnie zaś w uznanych kancelariach adwokackich oraz korporacjach prawniczych,  gdzie prowadziła sprawy sądowe z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, karnego, gospodarczego oraz administracyjnego. Zdobyte doświadczenie wykorzystuje prowadząc sprawy sądowe.
  Obecnie zorientowana na obsługę klientów pozostających w sporach z bankami w sprawach kredytów denominowanych i indeksowanych do franka szwajcarskiego.

 • Magda Piechota-Młot

  Radca prawny [Specjalizacja: kredyty frankowe]

  Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu. Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

   

  Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w dochodzeniu należności na etapie windykacyjnym, sądowym i egzekucyjnym. Specjalizuje się w prawie cywilnym, gospodarczym, bankowym. Od 2017 roku Mediator Sądowy przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu. Obecnie koncentruje się w swojej praktyce na sprawach kredytów powiązanych z walutą obcą.

 • Joanna Sobera

  Aplikant adwokacki [Specjalizacja: kredyty frankowe]

  Absolwentka prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

   

  Od 2022r. wpisana na listę aplikantów adwokackich Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu. Doświadczenie zawodowe zdobywała od 2017 roku w kancelariach prawnych i prokuraturze. Od 2020 roku zajmuje się kredytami indeksowanymi do franka szwajcarskiego. Z kancelarią współpracuje od 2022 roku.

 • Krystian Radek

  Aplikant radcowski [Specjalizacja: antywindykacja sądowa]

  Absolwent prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

   

  Posiada doświadczenie zawodowe zdobyte w trakcie praktyk studenckich we wrocławskich i częstochowskich kancelariach prawnych. Do jego zadań należy bieżąca obsługa klienta, sporządzanie pism procesowych oraz monitorowanie prowadzonych spraw na etapie sądowym. Z kancelarią współpracuje od 2018 r.

 • Barbara Wolska

  Aplikant radcowski [Specjalizacja: kredyty frankowe]

  Absolwentka prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

   

  Od 2022 r. wpisana na listę aplikantów radcowskich Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu. Doświadczenie zawodowe zdobywała od 2017 roku podczas pracy w kancelariach prawnych. Od 2021 roku zajmuje się kredytami indeksowanymi lub denominowanymi do franka szwajcarskiego. Z kancelarią współpracuje od 2022 roku.

 • Artur Grams

  Prawnik [Specjalizacja: antywindykacja sądowa]

  Absolwent prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

   

  Do jego zadań należy bieżący kontakt z klientem, sporządzanie pism procesowych, monitorowanie prowadzonych spraw na etapie sądowym oraz zadania administracyjne.

 • Jakub Szabunia

  Prawnik [Specjalizacja: antywindykacja sądowa]

  Absolwent prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

   

  Do jego zadań należy wstępna analiza spraw oraz obsługa postępowań na etapie sporu sądowego. Z kancelarią współpracuje od 2022 roku.

   

   

 • Ewelina Rataj

  Asystent prawny

   

  Absolwentka ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

   

   

  Posiada wieloletnie doświadczenie wyniesione z pracy w renomowanej kancelarii notarialnej. Wspomaga codzienną pracę zespołu prawnego. Dba

  o prawidłowy obieg korespondencji w kancelarii oraz terminową realizację zadań. Z kancelarią współpracuje od 2023 roku.

   

 • Kacper Andrzejczyk

  Pratykant

   

  Student II roku prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

   

  Do jego zadań należy bieżąca pomoc zespołowi kancelarii w zleconych zadaniach.