O nas

Od dekady zespół prawników kancelarii na skalę krajową prowadzi skuteczną walkę z instytucjami finansowymi (m.in. bankami, funduszami sekurytyzacyjnymi, firmami windykacyjnymi) zarówno na etapie polubownym, jak i sądowym. Wieloletnia obserwacja rynku i doskonała znajomość specyfiki sporów prowadzonych z różnorodnymi instytucjami finansowymi, a także nieustanna konieczność podążania za zmianami zachodzącymi na rynku obrotu wierzytelnościami pozwalają zapewnić całościową i rzetelną obsługę prawną powierzonych nam spraw.

Od 2015 roku nieprzerwanie rozwijamy dział wsparcia prawnego dla „frankowiczów” czyli osób, które zawarły umowę „kredytu pseudofrankowego”. Niemalże we wszystkich tego typu umowach zawarte są klauzule abuzywne (niedozwolone postanowienia umowne), które powodują zawyżenie zobowiązania kredytobiorcy wobec banku, godząc w równowagę kontraktową stron.

W ramach swojej działalności zajmujemy się kompleksową obsługą prawną spraw związanych z umowami kredytów indeksowanych lub denominowanych do franka szwajcarskiego zarówno poprzez występowanie z powództwem do sądu w imieniu naszych klientów, jak również poprzez podjęcie obrony w sytuacji wniesienia przez bank pozwu w związku z wypowiedzeniem danej umowy kredytowej. Ponadto, prowadzimy sprawy z funduszami sekurytyzacyjnymi, firmami windykacyjnymi, bankami, firmami pożyczkowymi i innymi podmiotami na etapie polubownym, sądowym oraz egzekucyjnym.

Dzięki ściśle ukierunkowanemu zakresowi usług, bogatemu doświadczeniu naszych specjalistów oraz doskonale nam znanym mechanizmom rządzącym rynkiem finansowym w Polsce, powierzenie nam prowadzenia sprawy znacząco zwiększa szansę na osiągnięcie pozytywnego rezultatu. Mimo, iż nasza siedziba znajduje się we Wrocławiu z powodzeniem prowadzimy sprawy na terenie całego kraju.

Prawnicy kancelarii na wyłączność zajmują się również obsługa prawną serwisu internetowego www.skutecznysprzeciw.pl, który jest jednym z liderów firm oddłużeniowych w Polsce.


 

Radcowie Prawni

 • Aleksandra Płudowska

  Radca Prawny

   

  Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Wałbrzychu. Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

   

  Swoje doświadczenie zdobywała w renomowanych wrocławskich kancelariach. Posiada długoletnią praktykę w prowadzeniu sporów sądowych w zakresie prawa cywilnego i gospodarczego, w szczególności w sporach z bankami, firmami windykacyjnymi oraz funduszami sekurytyzacyjnymi. Pozyskaną wiedzę i zdobyte doświadczenie umiejętnie przekłada na opracowywanie strategii procesowych wysoce zwiększających szansę na pozytywne zakończenie sprawy.

   

 • Mateusz Płudowski

  Radca Prawny

   

  Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Wałbrzychu. Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

   

  Posiada bogate doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi sporów konsumentów z instytucjami finansowymi. Od wielu lat odpowiedzialny jest za bezpośredni kontakt z klientami kancelarii. Ekspert w licznych publikacjach prasowych oraz audycjach radiowych dotyczących zagadnień związanych z funkcjonowaniem rynku wierzytelności oraz sporów konsumenckich. Od kilku lat specjalizuje się w sporach dotyczących kredytów waloryzowanych do franka szwajcarskiego.  

   

  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spole
  czenstwo/1572871,1,e-sad-sadzi-po-cichu.read

   

  http://audycje.tokfm.pl/odcinek/Sprawiedliwosc-online-W-studiu-dr-Karolina-Mania-i-Mateusz-Pludowski/27424

   

  Zapraszamy do współpracy!

 • Mateusz Malaka

  Radca Prawny

   

  Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu. Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

   

  W swojej ponad 10-letniej karierze zawodowej zdobywał doświadczenie jako radca prawny w największych polskich firmach windykacyjnych, reprezentując w sporach sądowych fundusze sekurytyzacyjne oraz banki. Obecnie specjalizuje się zagadnieniach związanych z tematyką abuzywności klauzul umownych w kredytach walutowych indeksowanych lub denominowanych do franka szwajcarskiego. Reprezentuje klientów kancelarii w sprawach toczących się przed sądami na   terenie całego kraju. W ramach poszerzania wiedzy z zakresu prawa, ekonomii i finansów w 2018 roku złożył z pozytywnym wynikiem egzamin na doradcę restrukturyzacyjnego.