Strefa Kredytobiorcy

Kredyty złotówkowe

Kredyty złotówkowe

Uważamy, że umowy kredytów złotówkowych, w wielu przypadkach, mają analogiczne szanse na korzystne rozstrzygnięcie w sądach jak sprawy klientów posiadających zadłużenie we frankach szwajcarskich. Obecnie uzasadnionym wydaje się być twierdzenie, iż wskaźnik WIBOR nie jest oparty na rzeczywistych transakcjach międzybankowych, a jedynie na arbitralnych deklaracjach samych banków.

Sytuację można porównać do tzw. spreadu walutowego w kredytach walutowych. Wszystko wskazuje na to, iż banki mają możliwość zawyżania danych wyjściowych, w oparciu o które jest ustalana wysokość oprocentowania. Umowy złotówkowe (tak jak wszystkie inne umowy z instytucjami finansowymi) powinny spełniać kryteria dotyczące jasności zapisów umownych. Wydanie przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzeczenia wskazującego wadliwość polskich kredytów opartych o wskaźnik WIBOR wydaje się być kwestią czasu.

W jaki sposób działamy:

Analiza umowy kredytowej
Przedstawienie możliwości
Zgoda na
reprezentację
Droga po
wygraną

Dokumenty do analizy umów związanych z kredytami złotówkowymi wraz z telefonem kontaktowym prosimy przesłać na następujący adres email: kancelaria@kppp.pl. Prosimy w miarę możliwości przesyłać pliki spakowane do formatu .zip. Maksymalna wielkość pliku, który można wysłać na powyższy adres, to 5 MB. 

Analiza umowy przeprowadzana przez zespół radców prawnych zawsze jest bezpłatna. Staramy się zapoznać z Państwa dokumentami w ciągu 3 dni roboczych.

Po dokonaniu analizy przedstawionych dokumentów udzielimy Państwu wyczerpującej odpowiedzi w zakresie zasadności wniesienia powództwa przeciwko bankowi oraz szans na pozytywne rozstrzygnięcie kredytu. Przedstawimy także ścieżkę działania oraz konsekwencje przyjętej strategii procesowej. Do każdej sprawy związanej z kredytami złotówkowymi podchodzimy indywidualnie. Jeżeli zdecydujesz się skorzystać z naszej pomocy, po skompletowaniu dokumentów wezwiemy bank do zwrotu niesłusznie zapłaconych odsetek obliczonych w oparciu o wskaźnik WIBOR. Jeżeli bank dobrowolnie nie zwróci kwot pobranych tytułem WIBOR-u lub nie dojdzie do zawarcia ugody, sprawę skierujemy do sądu. 

Na przełomie przeszło 10-ciu lat istnienia kancelarii wypracowaliśmy unikalny system walki z podmiotami finansowymi, co pozwala nam z sukcesem prowadzić sprawy naszych klientów.Obsługujemy sprawy z całego kraju. Istnieje możliwość zdalnego rozpoczęcia i prowadzenia sprawy poprzez kontakt telefoniczny, mailowy lub spotkania on-line.

Na przełomie 10-ciu lat istnienia kancelarii wypracowaliśmy unikalny system walki z podmiotami finansowymi. Obsługujemy sprawy z całego kraju. Istnieje możliwość zdalnego rozpoczęcia i prowadzenia sprawy poprzez kontakt telefoniczny, mailowy lub skype.